fbpx

Jak dbać o skórę?

Mówiąc najprościej – z sercem!

Nasze obroże i smycze zrobione są z wysokiej jakości skóry naturalnej. Skóra to trwały materiał, który (odpowiednio zabezpieczony) zachowuje swoją moc przez wiele lat.

SKÓRA + H20 = nienajlepsi przyjaciele

Zabezpieczamy smycze i obroże przed wodą, żeby zwiększyć ich wodoodporność, jednak nigdy nie uda nam się to w stu procentach.
Jeśli złapie Was wielka ulewa albo zaliczycie nieoczekiwane pływanko – po powrocie do domu pozwól skórze wyschnąć w temperaturze pokojowej. Zabrudzenia z błota czy inne plamy najlepiej wycieraj wilgotną ściereczką.

Po kontakcie z wodą zabezpiecz skórę woskiem lub tłuszczem.

SKÓRA + SŁOŃCE = ostrożnie, parzy!

Akcesoria FURRY TAIL tworzone są po to, aby ich używać, nie aby leżały na półce. Normalna dawka słońca, to coś, co spokojnie wytrzymają (nawet całodniowe przebywanie w słoneczny dzień na psim karku). Należy jednak pamiętać, że pozostawienie skóry na kilkugodzinne działanie promieni słonecznych (np. położenie jej na kocu lub trawie) może ją odbarwić i wysuszyć - dokładnie tak, jak Twoją skórę.

SKÓRA + COŚ TŁUSTEGO = WM

Skóra lubi natłuszczanie. Tłuszcz sprawia, że jest bardziej odporna na wodę i słońce, nie pęka na mrozie i pięknie się błyszczy. Jeśli raz na jakiś czas przypomnisz sobie, żeby przetrzeć ją woskiem pszczelim, wazeliną czy olejem lnianym – odwdzięczy Ci się dłuuuuuuugim życiem. Odpowiednie pasty i woski kupisz w każdym sklepie obuwniczym.

Scroll to top